12.500 keer veilig opgegroeid - crowdfunding

Child Focus Nieuws

17-04-2017

12.500 keer veilig opgegroeid - crowdfunding

Opgroeien is een fijne zaak. Ook internet en sociale media zijn nuttig en fun. Maar ... kinderen lopen ook risico’s.

Het goede nieuws is dat zij er op een gezonde en verstandige manier mee kunnen leren omgaan. Wij streven naar ‘empowerment’ van kinderen en jongeren. We willen hen tonen hoe je sterk kan staan in het leven ... ook op het internet en op sociale media.

Vorig schooljaar gingen we van start met een leuk groepsspel: ‘Dossier 116000’, genoemd naar het noodnummer van Child Focus. Het is een detectivespel bedoeld voor het 5° en het 6° leerjaar van het lager onderwijs. Als een rasechte Sherlock Holmes gaan ze op zoek naar vermiste kinderen. Het is best een spannend spel en het gaat er altijd vrolijk en enthousiast aan toe. Spelenderwijs leren ze:

 • online-risicogedrag te vermijden
 • doorzicht te hebben in problemen als weglopen en verdwijning
 • zich te wapenen tegen seksuele uitbuiting

We willen kinderen in het hele land bereiken. Dus ook in jouw buurt! Goed om weten is dat onze activiteit de scholen helemaal niets kost. Elke spelsessie is gratis, voor de school én voor de ouders. Zo houden we rekening met de maximumfactuur. De echte kostprijs bedraagt ongeveer 1 euro per kind.

Om volgend schooljaar 12.500 kinderen te sensibiliseren hebben we dus 12.500 euro nodig.

Onze vrijwilligers zetten zich belangeloos in en worden niet vergoed. We gebruiken je gift voor:

 • het werven en opleiden van nieuwe vrijwilligers
 • de verzekering en administratieve omkadering
 • de pedagogische ondersteuning, steeds volgens de nieuwste inzichten
 • het up-to-date houden van het bordspel en didactisch materiaal
 • de verplaatsingskosten en de noodzakelijke kleine uitgaven

Help mee om 12.500 kinderen te sensibiliseren

 • Met een kleine bijdrage maak je al een groot verschil. Voor 10 euro sensibiliseer je 10 kinderen. Zelf ontvang je per post een miniversie van ‘Dossier 116000’. Een leuke quiz waarmee je met je eigen kinderen of met je vrienden aan de slag kan.
 • Realiseer met een bijdrage van 30 euro een sessie voor een volledige klas. Ontvang de miniversie van het spel én een originele Child Focus-webcamcover.
 • (Jeugd)vereniging of school? Doneer 75 euro en je ontvangt het spel, de webcamcover en de catalogus ‘Veilig internet’, waaruit je heel wat didactisch materiaal kan bestellen.
 • Voor 250 euro komt een vrijwilliger bij je langs om met een groep kinderen –9 tot 12 jaar- met het spel ‘Dossier 116000’ aan de slag te gaan. Een fijne activiteit voor je vereniging of familiefeest. Neem contact met ons op om een datum af te spreken!
 • Voor een bijdrage van 500 euro komen we bij jouw bedrijf op bezoek met een ‘Lunch & learn’ waarbij we je medewerkers voorlichten en al hun vragen beantwoorden.
 • Met 1.500 euro kunnen we 1.500 kinderen bereiken! Het is een reuze bijdrage voor een betere samenleving waarin kinderen zich goed en veilig voelen. Je naam zal in ere worden gehouden en in de bloemetjes worden gezet in de communicatie rond de actie. Neem contact op voor een bedanking op maat.

 

Je bent ouder, leerkracht, opvoeder, bibliothecaris, schooldirecteur?  Je wenst dat één van onze vrijwilligers een animatie “Dossier 116000” geeft binnen jouw jeugdgroep of binnen een klas van het 5de of 6de leerjaar? Neem dan contact op met de Child Focus Academy op het nummer 02 475 44 39 of per e-mail: training@childfocus.org.

© 2021 Child Focus | Houba - de Strooperlaan 292 | B-1020 Brussel | BE19 3101 2229 9912 - Privacybeleid - Cookies